بلاگ

4 نکته برای انتخاب دستگاه تاتو مناسب

دستگاه تاتو

هر هنرمند خوبی اهمیت استفاده از ابزار مناسب برای کار را درک می کند. مهم نیست که یک تاتوکار ماهر باشید یا در حال آموزش تاتو، داشتن یک دستگاه تاتو خوب ایجاد تاتو های شگفت انگیز را بر روی پوست مشتری خود آسان می کند. در زیر ما چهار نکته برای کمک به شما در انتخاب بهتر داریم:

1) دستگاه تاتو با چه ماده ای سازگار است

آخرین چیزی که می خواهید این باشد که دستگاه تاتو را از بین ببرد و به پوست مشتری شما آسیب برساند (و شهرت شما در این کار). شما به یک ماشین قابل اعتماد نیاز دارید و می توانید اعتماد کنید که به درستی کار می کند. به همین دلیل متوجه خواهید شد که بهترین دستگاه های تاتو از آهن ، فولاد ، برنج ، برنز یا آلومینیوم ساخته شده اند. قاب های فلزی مستحکم آنها دستگاه محکم و بادوامی را تضمین می کنند که شما وقت کمتری را برای راه اندازی و زمان بیشتری را برای تاتو صرف خواهید کرد. دستگاه های آلومینیوم از وزن کمتری برخوردار هستند و برنج سنگین ترین و همچنین با دوام ترین است.

2) شکل و وزن دستگاه تاتو

به عنوان یک تاتو کار، حرفه خود را با استفاده از طرح های زیبا به پوست مشتریان خود می گذرانید ، به طور بالقوه برای هر ساعت. استفاده از ماشینی که بیش از حد سنگین باشد ، دست شما را زودتر خسته می کند و همچنین توانایی شما را در استفاده راحت از جزئیات ریز و چرخش به زوایای مختلف کاهش می دهد. استفاده از دستگاه بسیار سنگین در طی چند سال می تواند منجر به سندرم تونل کارپ شود ، که یک بیماری شگفت آور شایع در دنیای تاتو است.

هیچ “اندازه متناسب با همه” وجود ندارد بنابراین مهم است که ماشین آلات را امتحان کنید و دستگاهی پیدا کنید که شکل مناسبی برای نگهداری داشته باشد. کشیدن بیش از حد دست یا شکلی که می توانید آن را بگیرید ، تأثیرات منفی بر روی مدت زمان انجام تاتو و همچنین کاهش توانایی شما در انجام حرکات کنترل شده و ریز ، بر کیفیت تاتو روی پوست مشتری شما خواهد داشت.

3) روتاری یا کویل یا هر دو؟

بیش از 130 سال پیش ، توماس ادیسون یک قلم الکتریکی اختراع کرد تا روند ایجاد نسخه های تکراری محتوا را تسریع کند. او نمی دانست که در سال 1851 سام اوریلی این “قلم های الکتریکی” را در اولین دستگاه تاتو چرخشی با سیستم جوهر و لوله قرار می دهد. به طور هم زمان ، کمتر از یک ماه پس از ثبت اختراع O’Reilly ، توماس رایلی اولین دستگاه تاتو تک سیم پیچ را در لندن ، انگلیس ثبت اختراع کرد. اندکی بعد ، آلفرد چارلز ساوت اولین دستگاه تاتو دو سیم پیچ را ایجاد کرد که آنقدر سنگین بود که باید از سقف معلق می شد زیرا کسی نمی توانست آن را نگه دارد.

خوشبختانه ، از سال 1800 دستگاه تاتو با جهش و کران پیشرفت کرده است. دستگاه های تاتو روتاری حتی پیشرفته تر هستند و نسبت به نمونه های کوئلی موجود امروزه روی پوست بسیار ساکت و لطیف هستند.

در گذشته، ماشین آلات تاتو کویل استاندارد صنعت بودند و به عنوان “بهترین دستگاه های تاتو” شناخته می شدند، به دلیل طراحی ساده الکترومغناطیسی ، قطعات قابل تعویض به راحتی ، هزینه نسبتاً کم و توانایی اداره انواع سوزن ها برای پوشش و سایه زنی . و در بیشتر موارد ، هنرمندان می توانند ماشین های خود را تنظیم کرده و ضربه و ضربه را تنظیم کنند ، فقط با چند ابزار ساده. برای بسیاری از هنرمندانی که از خطوط پررنگ قدردانی می کنند ، توانایی تعمیر و غلتک زدن روی ماشین هایشان آنها را “وفادار به سیم پیچ” می کند.

دستگاه های تاتو روتاری در گذشته فقط به دلیل دسته بندی سوزن های کوچکتر شناخته می شدند ، اما تحولات اخیر نشان می دهد که این امر لزوماً وجود ندارد. تعداد بیشتری از سازندگان ماشین آلات دوار را به سبک قلم ارائه می دهند که دارای ارگونومیک تر ، سبک تر بوده و از پس خطوط جسورانه بر می آیند. اگرچه این ماشینها اجازه قلع و قمع ندارند (و اگر یک هنرمند بدنه خود را باز کند تا به موتور نگاه کند ضمانت آنها باطل می شود)، برخی از مدلهای جدید امکان تنظیم و ضربه را فراهم می کنند. آنها همچنین گران ترند و می توانند دو تا سه برابر قیمت دستگاه سیم پیچ کار کنند.

یک هنرمند خوب بهترین ابزار را برای کار انتخاب می کند ، به همین دلیل است که شما بسیاری از تاتو ها را با بیش از یک دستگاه می بینید. آنها می دانند که برای انجام طرح های مختلف تاتو به ماشین های مختلفی نیاز دارید.

4) لوازم جانبی خود را بررسی کنید.

همه پاور یا سوزن ها به یک اندازه ایجاد نشده اند ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که لوازم جانبی مناسبی برای دستگاه مناسب دارید. بعضی از ماشین آلات از یک شرکت به سوزن و دستگیره احتیاج دارند ، بعضی از آنها قابل تعویض هستند ، بنابراین حتما کتابچه راهنمای خود را بخوانید و فیلم های آموزشی را تماشا کنید. دستگاه های تاتو با افزایش پیچیده شدن سیم پیچ یا اندازه گروه بندی سوزن ، به ولتاژ بیشتری احتیاج دارند ، بنابراین دستگاهی که از نظر نیرو یا قدرت کم استفاده می کند برای نفوذ با سوزن به پوست تلاش می کند و منجر به تاتو های ضعیف می شود.

بنابراین ، کدام دستگاه تاتو برای شما مناسب است؟

چگونه می دانید چه چیزی برای شما مناسب است؟ با همکاران خود صحبت کنید ، فیلم های مربوط به محصولات را تماشا کنید و به بررسی ها بپردازید (بررسی های سه ستاره اغلب بهترین توصیفات مربوط به محدودیت های یک دستگاه را ارائه می دهند). و به یاد داشته باشید ، دستگاه های تاتو در دسترس عموم نیستند، برای خرید آنها باید یک شاگرد یا حرفه ای تاتو باشید. (و اگر وسوسه های تاتو که بصورت آنلاین عرضه می شوند وسوسه شده اید، مطمئن باشید که خطرات را می فهمید. جوهرها حتی برای استفاده روی پوست انسان نیز در نظر گرفته نشده اند!)

اما این بدان معنا نیست که شما نمی توانید تاتو را یاد بگیرید اگر قبلاً در یک فروشگاه تاتو کار نمی کنید. کارآموزی تاتو ما جامعه ، تشویق و راهنمایی را برای یادگیری تاتو در یک محیط امن و پذیرا فراهم می کند. و از همه مهمتر ، ما می خواهیم که هنگامی که دوره کارآموزی خود را به پایان می رسانید ، به عنوان یک هنرمند در یکی از استودیوهای ما با ما رشد کنید ، بنابراین می دانید که یک پیشنهاد کار برای شما در پایان برنامه وجود دارد. چت را شروع کنید تا یاد بگیرید چگونه می توانید با شرکت در یکی از کارگاه های آموزش کارآموزی تاتو، کار خود را شروع کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *