بلاگ

آموزش میکروپیگمنتیشن ابرو

آموزش میکروپیگمنتیشن ابرو

در این مقاله قصد داریم که در خصوص آموزش میکروپیگمنتیشن ابرو مطالبی را به شما عزیزان ارائه دهیم.از شما می خواهیم که با ما در ادامه این مقاله همراه باشید. آموزش میکروپیگمنتیشن ابرو یک امر تخصصی می باشد که باید در یک آرایشگاه به شکل تخصصی انجام شود.پس در ادامه مقاله آموزش میکروپیگمنتیشن ابرو

 با ما همراه باشید.

میکروپیگمنتیشن نیز به عنوان یک روش یا متد تاتوی دائمی یا نیمه دائمی برای ابرو می باشد. این روش با یک دستگاه دیجیتال ساخته شده است.در آموزش میکروپیگمنتیشن ابرو، معمولا رنگ در لایه عمیق تر پوست با نام درم کاشته خواهد شد.انجام میکروپیگمنتیشن معمولا بیشتر از میکروبلیدینگ طول خواهد کشید.اما در میکروبلیدینگ از تیغ بسیار نازکی برای کشیدن خطوطی شبیه به تار مو مورد استفاده قرار می گیرد. در میکروپیگمنتیشن با استفاده از دستگاه صدها نقطه بر روی ناحیه تحت درمان به وجود می آید تا زمانی که شکل و ساختار ابرو به وجود آید.انجام میکروپیگمنتیشن در هر ۲ الی ۵ سال و یا بیشتر احتیاج به ترمیم و تجدید خواهد داشت.بهبود پوست هم بعد از اتمام میکروپیگمنتیشن به زمان و مراقبت های بیشتری احتیاج خواهد داشت .زمان مورد احتیاج برای انجام فرایند میکروپیگمنتیشن معمولا 2 ساعت می باشد. همچنین هزینه انجام میکروپیگمنتیشن  بیشتر از میکروبلیدینگ می باشد.

آموزش میکروپیگمنتیشن ابرو

در حقیقت میکروپیگمنتیشن، یکی از شاخه های آرایش دائمی می باشد که به وسیله قلم میکرو رنگدانه ها را در لایه ی دوم پوست، وارد خواهد کرد. آموزش میکروپیگمنتیشن برای نقاط مختلف بدن از جمله ابرو، خط مو، لب و چشم ها کاربرد خواهد داشت و به همین منظور، کاربرد آن وسیع می باشد و فقط به آموزش میکروپیگمنتیشن ابرو محدود نمی شود. این تخصص نه تنها به منظور زیبایی چهره، بلکه برای افرادی که دچار ریزش مو هستند نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد. پس طیف خیلی بیشتری از مشتریان را پوشش خواهد داد. فرق اصلی روش میکروپیگمنتیشن با تاتو در ابزار و همچنین رنگدانه می باشد. با توجه به دامنه کاربرد میکروپیگمنتیشن و مزایای نسبی آن در مقایسه با تاتو، این دوره آموزشی همیشه از پر طرف دار ترین رشته های مورد درخواست هنرجویان می باشد. از آنجایی که این روش نوعی آرایش دائمی می باشد و مستقیما با سلامت افراد در ارتباط خواهد بود، باید هنرجویان علاوه بر فراگیری نحوه انجام میکروپیگمنتیشن، مدرک معتبر خود را از سازمان فنی و حرفه ای کشوری نیز دریافت کنند.

مراحل انجام آموزش میکروپیگمنتیشن ابرو

 • مرحله اول باید پوست زیبا جو را تمیز و ضدعفونی کنید.پوست باید فاقد هرگونه کرم پودر،ضد آفتاب،کرم مرطوب کننده و … پاک شود.و در صورت وجود هر یک از این موارد بهتر است که آن را تمیز بفرمایید.
 • مرحله دوم آموزش میکروپیگمنتیشن ابرو اطمینان پیدا کنید که مشتری دارای بیماری خاص و یا حساسیت نسبت به رنگ و مواد شیمیایی نداشته باشد.
 • در مرحله سوم مشتری باید بر روی صندلی بنشیند و صورت آن به شکل نیمه خوابیده دقیقا روبروی شما قرار می گیرد.
 • مرحله چهارم آموزش میکروپیگمنتیشن ابرو گذاشتن کرم بی حسی می باشد. اگر که از بی حسی پماد استفاده کنید پس از گذاشتن روی پوست با نایلون به مدت 30 دقیقه روی آن را کاور بفرمایید.اگر از پد بی حسی استفاده میکنید در هر 10 دقیقه باید با سوزن خالی از رنگ روی پوست را خراش بدهید در حدود 3 الی 4 بار. و اگر از مایع بی حسی یا یخی استفاده می کنید بهتر است که کمی از بی حسی را روی دستمال کاغذی ریخته و روی پوست قرار بدهید.
 • در مرحله پنجم قرینه سازی ابرو به وسیله خط کش چسبی،دیوایدر و یا کولیس و . . . انجام می شود.به این شکل که در هر دو ابرو از قسمت تاج،آرک و دم دقیقا با هم تقارن پیدا کنند با استفاده از خط کش خط وسط صورت را پیدا می کنید.
 • در مرحله ششم با استفاده کردن از مداد طراحی تاج،آرک و دم را به هم وصل می کنید.دقیقا مشابه کار طراحی بر روی کاغذ ها. این خط ها مرزی می باشد که در نهایت قرار می باشد بین آن تاتو را انجام بدهید.
 • در مرحله هفتم باید با ماژیک جراحی روی خط های طراحی شده نقطه بگذارید که فاصله بین رنگ گذاری را برای خودتان مشخص نمایید.
 • در مرحله هشتم در آموزش میکروپیگمنتیشن ابرو اگر که با دستگاه کار میکنید باید از سالم بودن دستگاه مطمئن شوید و به آن اطمینان پیدا کنید و حتما باید مطمئن شوید که سوزن تمیز است.شما باید دستگاه را نه خیلی سفت و محکم و نه خیلی شل در دستتان بگیرید تا خطوط به درستی بر روی پوست نقش ببندد.
 • در مرحله نهم با توجه به کاری که قرار است انجام بدهیم بهتر است که از زاویه دستگاه و سوزن را تنظیم کنیم.اما اصولا زاویه دستگاه به شکل عمود به پوست مشتری می باشد.به طور مثال اگر که قرار است هاشور انجام بدهید زاویه سوزن باید 90 درجه باشد.اما برای سایه زدن یا توپر کردن زاویه سوزن باید 45 یا 65 قرار بگیرد. در حال حاضر برای کشیدن خط ها سوزن زاویه 90 درجه و سایه ها 45 یا 65 درجه می باشد اما خط لب متفاوت می باشد و سوزن نباید زاویه 90 درجه باشد.
 • در مرحله دهم انتخاب کردن رنگ مناسب با پوست مشتری، ابتدا رنگ را در تشتک های کوچک انگشتی ریخته و با سوزن به آرامی بر روی پوست می زنیم. اما دقت کنید که همه سوزن ها را به رنگ آغشته نکنید چون که حجم زیادی از رنگ در سوزن کشیده خواهد شد و ممکن است که پس دهد. اما اگر هم که رنگ زیادی برداشتید سوزن را به آرامی به دستمال کاغذی بزنید تا مقداری از رنگ مواد گرفته شود.
 • در مرحله یازدهم در برخی موارد ممکن است که مشتری باز هم مقداری درد پیدا کند، در اینجا می توانیم مقدار کمی از بی حسی یخی را روی دستمال کاغذی بریزید و بر روی پوست مشتری قرار بدهید و نیز چند دقیقه صبر کنید و دوباره شروع به ادامه کار کنید.
 • در مرحله دوازدهم بعد از تمام شدن کار و انجام تمام مراحل باید مکث رنگ را انجام دهید. یعنی این که مقداری از رنگ را با میکروبراش بردارید و بر روی سطح ابروها پخش کنید به شکلی که رنگ به خوبی در قسمت های تاتو شده پخش شود. شما باید چند دقیقه صبر داشته باشید تا رنگ حالتی نیمه خشک بر روی پوست بگیرد.و بعد از آن با دستمال مرطوب تمام رنگها را از روی پوست پاک کنید.
 • در مرحله سیزدهم با استفاده کردن از میکروبراش تمیز برخلاف جهت موهای ابرو بکشید تا خط های تاتو شده را بتوانید کامل ببینید. در صورت رنگ نگرفتن قسمتهایی مجدد روی آن را ترمیم بفرمایید.
 • در مرحله آخر بعد از تمام شدن کار پوست زیبا جو ، محل میکروپیگمنتیشن را با ویتامین A یا بتامتازون حتما چرب کنید و تا 3 روز بخواهید که این کار را انجام بدهید.
  نکاتی که در خصوص آموزش میکروپیگمنتیشن ابرو وجود دارد .اولین نکته آن است که در هنگام انجام کار خونریزی اتفاق افتاد باید سریعا کار را متوقف نمایید.بی شک قسمتی از کار را اشتباه کردید.
  نکته دوم این است که در حین تاتو فشار بیش از حد دست باعت پارگی پوست و کبودی خواهد شد. از فشار دادن زیاد دست حتما خودداری کنید.

سخن آخر

در صورت وجود هر گونه سوالی در خصوص برگذاری کلاس های آموزشی می توایند همین حالا با ما در تماس باشید.مشاوران ما در خصوص آموزش میکروپیگمنتیشن ابرو می توانند شما را راهنمایی کنند.ما در مجموعه قصر روشان آماده ارائه خدمات تخصصی و حرفه ای به شما زیبا جویان عزیز هستیم.

برای خواندن مطالب بیشتر کلیک کنید: آموزش میکروبیلدینگ در تهرانپارس

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *